KONST / Litografier / Färglitografi 13162159
nr 1316 2159
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Kroginteriör. Signerad, numrerad 215/290, , oramat löst blad, bladets mått: 57,5x87 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:20:38
25/3 13:40:56
1.000 kr
26/3 13:16:13